Хоча б раз у житті кожен із нас стикався з таким питанням: чому постійно хочеться їсти?
Постійно хочеться їсти, бо:
- У житті багато стресу. Стрес завжди супроводжується сплеском не тільки адреналіну, який притупляє всі почуття, а й кортизолу, що викликає нестерпний голод. Людині хочеться постійно щось жувати.
- Нестача води у щоденному раціоні. Досить часто людина погано розрізняє, яке саме почуття відчуває, голод чи спрагу. Тому якщо ви хочете їсти, рекомендується спочатку випити трохи води, можливо, ваш організм відчуває спрагу, а не голод.
- Підвищення рівня цукру у крові. Якщо ви часто перекушуєте солодощами, цукерками та булочками, в кров активно надходить гормон інсулін. Він є відповідальним за розщеплення вуглеводів, для отримання енергії. Однак якщо в їжі занадто багато вуглеводів, інсуліну виділяється також занадто, кількість цукру в крові знижується, виникає голод.
- Наявність різноманітних захворювань. Однією з таких недуг, які викликають постійне почуття голоду, є діабет. Також сигналізувати про цю хворобу може постійне відчуття спраги, втома.
- Вагітність. Досить часто на ранніх термінах вагітності жінка відчуває постійне почуття голоду.
- Швидка їжа, перекушування на ногах. Їсти потрібно повільно, навіть якщо це звичайне перекушування. Організм повинен розуміти, коли ви наситилися, а для цього йому потрібен час.
- Велика кількість красивої їжі та смачних запахів. Постійно хочеться їсти? Не завжди це почуття пов’язане із потребами організму, досить часто цьому сприяє візуальний ефект. Ми відчуваємо смачні запахи або бачимо фото смачної їжі, стрімко виникає бажання скуштувати шматочок.
- Неправильний нерегулярний режим харчування, пропущений сніданок. Досить часто причиною постійного голоду є звичка не снідати вранці. Коли ранковий прийом їжі пропущений, шлунок виробляє велику кількість гормону греліну. Це так званий гормон голоду. Тому ймовірність того, що на обід та вечерю ви з’їсте набагато більше норми, збільшується. Харчуватися потрібно регулярно, причому так, щоб проміжки між їдою були не більше 5 годин. Також потрібно враховувати те, що ви їсте. Наприклад, смажена картопля набагато ситніша ніж легкий овочевий салат.
- Надлишок емоцій. Не лише стрес веде до постійного голоду. Викликати бажання щось жувати можуть і позитивні емоції.
- Хвора щитовидна залоза. Якщо ви не можете контролювати почуття голоду, не наїдаєтеся стандартними порціями, можливо, настав час перевірити щитовидку.
- Прийом ліків. Деякі лікарські засоби можуть впливати на почуття голоду. Наприклад, часто почуття голоду виникає на фоні прийому антидепресантів. Якщо після прийому ваших звичних таблеток від стресу хочеться їсти, обов’язково скажіть про це лікарю.
- Недосип. Постійна нестача сну може впливати на вироблення гормонів (лептин, грелін), які відповідають за почуття голоду.
Чому постійно хочеться їсти і що з цим робити?
Якщо постійно хочеться їсти, ігнорувати цей знак від організму не варто. Можливо, в ньому щось не так. Рекомендується:
- Обов’язково зверніться до лікаря. Постійне почуття голоду – не є нормою.
- Перегляньте раціон харчування, можливо, організму не вистачає якихось речовин. Рекомендується збільшити споживання білків, вуглеводів та клітковини. Знизьте кількість цукру, солі та швидких вуглеводів. Пийте воду.
- Нормалізуйте сон. Намагайтеся спати щонайменше 8 годин.
- Уникайте стресових ситуацій, навчитеся працювати з негативними емоціями. Займіться йогою, медитацією, знайдіть цікаве хобі.
- Зверніться до психолога. Є таке поняття як емоційне переїдання, впоратися з ним допоможе психолог.
Як бачите, постійне почуття голоду та пов’язане з ним переїдання може бути пов’язане з різними факторами. Тому дослухайтеся до свого організму, не ігноруйте його сигнали.