На думку деяких експертів, існують ефективніші пози, щоб завагітніти. Звичайно ж, настання чи ненастання вагітності залежить не тільки від пози, а й від попадання в овуляцію, стану здоров’я обох батьків.
Від чого залежить успіх? Чинники, що впливають на зачаття
Якщо виникають труднощі з настанням вагітності покладатися лише на пози для зачаття – докорінно неправильне рішення. Оптимальним буде за допомогою сексолога або гінеколога, фахівця з планування сім’ї підібрати позиції, які найбільше підходять конкретно вам.
Основною умовою успішного зачаття, крім наявності овуляції, вважається здоров’я жінки та «живучість» сперматозоїдів чоловіка. Говорячи про овуляцію, слід згадати, що зачаття може відбутися не лише в середині циклу, а й інші дні. Так, у багатьох жінок цикл нерегулярний і овуляція може відбуватися не за традиційним графіком (на 14 день), а в інший час або навіть двічі на місяць. На овуляцію можуть впливати такі фактори, як: хвороби, стрес, безсоння та багато інших.
У більшості сучасних жінок цикл нерегулярний, і може становити від 24 до 36 днів. Причому в однієї жінки тривалість може змінюватися. І лише у малої кількості жінок цикл становить 28 днів.
Тому дуже важливо знати ознаки фертильності, коли є найбільша ймовірність вагітності.
Для сприятливих днів характерне підвищення температури у піхві. Щоб точно визначити наявність овуляції, можна скористатися спеціальними аптечними тестами.
Які позиції кращі?
Якщо ви шукаєте відповідь на запитання: «У якій позі краще завагітніти?» То ось вам кілька найбільш ефективних поз для зачаття дитини:
- Класична місіонерська поза – коли чоловік зверху.
- Чоловік позаду – також класика, яка вважається найефективнішою.
Вважається, що ці пози забезпечують більш глибоке проникнення, наближаючи таким чином сперматозоїди до шийки матки.
Про глибоке проникнення та швидке зачаття?
Вважається, що оптимальні пози для вагітності – пози, коли статевий член знаходиться ближче до шийки матки. Таким чином сперматозоїдам простіше дістатися «пункту призначення», яйцеклітини. Але, чи це так насправді? Давайте розбиратися докладніше.
У піхві здорової жінки середовище завжди кисле, pH у ній становить від 3,8 до 5. Це забезпечує захист від шкідливих бактерій.
У матці середовище лужне, з pH від 7 до 7,8. Насіннєва рідина має pH 7,2-7,4. Тому якщо помістити її у кисле середовище, термін життя сперматозоїдів значно скоротиться.
Здавалося б! Ось воно рішення. Пози для зачаття дитини з глибоким проникненням стануть найефективнішими.
Але ж це не так! Після еякуляції рідина зі спермою згортається, щоб не витекти назовні, це захищає сперму від кислого середовища. Знову рідкою вона стане лише через 20 хвилин, а шийки матки досягне за хвилину. Таким чином, кисле середовище піхви ніяк не може нашкодити, тому що просто не встигне.
Чи допоможе поза «берізка»?
Ще наші бабусі казали, що найкраща поза для вагітності – постояти у положенні «берізка» після полового акту. Але чи це так насправді? У цьому нехитрому правилі, можливо, є частка сенсу: оскільки при такому положенні тіла, спермі легше потрапити у призначене місце. Проте за фактом – такі дії вважаються зайвими. Адже під час сім’явипорскування у піхві опиняються понад мільйон сперматозоїдів, якщо вони здорові, то точно досягнуть місця призначення.
Коли краще працювати над зачаттям?
Оптимальним часом для вагітності вважається фертильне вікно, яке включає 5 днів до овуляції і 1 день після неї. Найвища ймовірність настання вагітності – 2 дні до 1 після.
Тому в ці дні рекомендується займатися сексом частіше. І вагітність обов’язково настане.